آزمایش تحمل گلوکز خوراکی GTT

این آزمایش جهت تشخیص بیماری قند خون انجام می شود و لازم است موارد زیر را رعایت بفرمایید:
نکته مهم: در صورت سابقه دیابت یا بیماری قند  و یا سابقه افزایش قند خون حتما پرسنل آزمایشگاه را مطلع بفرمایید در غیر این صورت مصرف شربت قندی می تواند مشکلات عدیده ای را ایجاد نماید.
قبل از آزمایش حداقل 12 – 10 ساعت ناشتا باشید و در طی ناشتایی از خوردن چای و قهوه پرهیز نمائید اما نوشیدن آب در حد لازم مانعی ندارد (زمان ناشتایی نباید کمتر از 8 ساعت و بیشتر از 16 ساعت باشد).
از استعمال دخانیات و مصرف قهوه و الکل از 36 ساعت قبل از نمونه گیری خودداری کنید.
بهتر است بین ساعت 7 تا 9 صبح به آزمایشگاه مراجعه فرمائید.

از سه روز قبل از آزمایش از رژیم غذایی پر کربوهیدرات استفاده کنید (وعده های غذایی باید به گونه ای باشد که بدن شما مقدار 300-200 گرم مواد قندی دریافت کرده باشد).
در طول زمان انجام نمونه گیری ورزش نکنید.
در ابتدا از شما نمونه خون و در صورت نیاز ادرار گرفته می شود و در ادامه شربتی که حاوی 50 تا 100 گرم گلوکز است به شما داده می شود. سعی کنید آن را ظرف 5 دقیقه بنوشید (در صورت تمایل می توانید آن را در آب بیشتری حل کنید و بنوشید).
بعد از میل کردن شربت قند ممکن است دچار حالات سرگیجه، لرزش، ‌دلواپسی ، ‌عرق کردن و ضعف شوید که این حالات گذرا هستند، ‌ولی چنانچه این حالات به طول انجامیدند، حتما ً مسئول پذیرش را مطلع سازید.
طی مراحل مختلف با توجه به دستور پزشک از شما خونگیری خواهد شد. لطفا با مسئول نمونه گیری همکاری و هماهنگی های لازم را به عمل بیاورید.
در مورد مصرف دارو و یا تزریق انسولین صبح روز آزمایش و طی دو ساعت انجام آزمایش با پزشک معالج هماهنگ نمایید.
اگر در سه وعده غذایی که روزانه میل می کنید مقدار کافی نان و برنچ موجود باشد، این مقدار قند به بدن شما خواهد رسید در غیر این صورت می توانید از موادی مانند خرما، کشمش، نان و برنج در وعده های غذایی خود استفاده کنید.