ایمونولوژی

سیستم دفاعی یا ایمنی بدن را می توان به دو نوع سیستم ایمنی طبیعی و سیستم ایمنی اکتسابی تقسیم کرد که بدن برای مقابله با عوامل بیماری زا مجهز به این سیستم است.

سیستم ایمنی بدن از ساختار پیچیده ای تشکیل شده که نیازبه امنیت دارد در صورتی که کوچکترین اختلالی در سیستم ایمنی بدن ایجاد شود می تواند عوارض مختلفی را برای فرد به همراه آورد. هماهنگی لازم بین اجزای سیستم ایمنی بدن وجود دارد و لنفوسیتها ، فاگوسیتها و سلول های عرضه کننده آنتی ژن از عوامل عملکردی سیستم ایمنی یا دفاعی بدن هستند.

ایمونولوژی

ایمونولوژی

یکی ازمهمترین مسائل علم پزشکی با توجه به اهمیت ایمنی بدن علم ایمن شناسی و ایمونولوژی است. علم این شناسی یا ایمونولوژی به عنوان یک رشته علمی مجزا شناخته شده است که به بررسی انواع واکنش ایمنی جانداران در برابر آنتی ژن های بیگانه می پردازد.

این رشته در اکثر دانشگاه های معتبر در سطح کارشناسی ارشد و بالاتر دایر شده است در واقع اهمیت این رشته زمانی معنا پیدا می کند که نیاز به تشخیص و اثبات عواملی که موجب برهم خوردن عملکرد سیتم ایمنی بدن می شود باشد.

درواقع ایمونولوژی به شناخت و بررسی مواد بیگانه غیر عفونی که موجب برهم خوردن عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود می پردازد.

سرولوژی بخشی از علم میکروب شناسی است که در گذشته این رشته با ایمونولوژی ادغام می شد اما امروزه این دو رشته به صورت تخصصی و مجزا مورد بررسی قرار می گیرند.

در پیشگیری، تشخیص، درمان و کنترل بیماری ها ایمونولوژی نقش بسیار زیادی دارد و با انجام آزمایشات ایمونولوژی می توان بسیاری از بیماری ها را تشخیص داد تا درمان لازم صورت گیرد.

برای دریافت بهترین و دقیق ترین نتایج  تجهیزات به روز یک آزمایشگاه بسیار تاثیر گذار است. توصیه می شود در یک آزمایشگاه مجهز به تکنولوژی های روز دنیا آزمایشات حیاتی خود را انجام دهید تا از نتیجه آن اطمینان حاصل نمایید آزمایشگاه عماد مجهز به بهترین و جدیدترین تجهیزات روز دنیا با کادری مجرب و حرفه ای است برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی درسایت مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

برخی از خدمات آزمایشگاه پاتوبیولوژی عماد

با تشکر مدیریت سایت آزمایشگاه عماد