تشخیص عفونت مجاری ادراری

تشخیص عفونت مجاری ادراری

تست ها و روش های تشخیصی عفونت مجاری ادراری عبارتند از:

1. نمونه گیری
پزشک شما برای نمونه گیری از ادرار برای تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی از سلول های سفید خون، گلبول های قرمز استفاده کند. برای جلوگیری از آلودگی نمونه ادرار ، از فرد خواسته می شود که ابتدا ناحیه تناسلی خود را با پد آنتی سپتیک پاک کند و سپس ادرار کند.
تجزیه و تحلیل نمونه ادرار در آزمایشگاه انجام می شود.. این آزمایش به پزشک می گوید که چه نوع باکتری باعث عفونت فرد می شود و چه داروهایی برای درمان موثر خواهد بود.

تشخیص-عفونت-مجاری-ادراری

تشخیص-عفونت-مجاری-ادراری

2. تصویربرداری از دستگاه ادراری
اگر شما عفونت های مجاری ادرار مکرر باشد . پزشک ممکن است تشخیص دهد این عفونت ناشی از اختلال در دستگاه ادراری می باشدبه همین دلیل انجام سونوگرافی، سی تی اسکن (CT) یا ام آر آی (MRI) تجویز کند .
3. سیتوسکوپی
.در صورتی که فرد دارای عفونت های مکرر باشد پزشک از روش سیستوسکوپی استفاده کند. در این روش با استفاده از لنز طولانی وباریک (سینوسکوپ) برای دیدن داخل مثانه استفاده می شود. سيستوسکوپ داخل مثانه وارد شده و در صورت وجود اختلال قابل مشاهده می باشد .
4. آزمایشات بالینی

درمان عفونت مجاری ادراری

عفونت های دستگاه ادراری برای فرد بسیار دردناک است، اما می توان اقدامات لازم را برای تسکین ناراحتی و درد انجام داد . در ابتدا مصرف داروهای آنتی بیوتیک برای درمان عفونت تجویز می شود . آنتی بیوتیک های با دوز کم، ابتدا برای مدت شش ماه تجویز می شود و در این مدت میزان بهبودی توسط پزشک بررسی می شود.
اقدامات لازم برای درمان عفونت مجاری ادراری
• نوشیدن مقدار زیادی آب به رقیق شدن ادرار کمک می کند و باکتری ها را از بین می برد.
• اجتناب از نوشیدنی هایی که ممکن است مثانه را تحریک می کند که شامل قهوه، الکل و نوشابه های حاوی کافئین تا زمانی که عفونت بهبود می یابد.
• برای تسکین درد و ناراحتی مثانه از حوله گرم استفاده کنید.و روی شکم خود فشار دهید.

برخی از خدمات آزمایشگاه عماد :

با تشکر مدیریت سایت آزمایشگاه عماد

 

پاسخ

یک × چهار =