درمان بیماری اسپوندیلیت انکیلوزان

درمان بیماری اسپوندیلیت انکیلوزان

هدف درمان این است که علائمی مانند درد و سفتی ناشی از بیماری بین رفته و از بروز عوارض یا ضعف ستون فقرات جلوگیری یا به تاخیر بیافتد. درمان اسپوندیلیت انکیلوزان باید پیش از اینکه بیماری باعث آسیب برگشت ناپذیر به مفاصل فرد شود انجام شود.

درمان-بیماری-اسپوندیلیت-انکیلوزان

درمان-بیماری-اسپوندیلیت-انکیلوزان

درمان بیماری اسپوندیلیت انکیلوزان

دارو درمانی

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند Naproxen (Naprosyn) و Indometacacin (Indocin) – داروهایی هستند که اغلب پزشکان برای درمان این بیماری استفاده می شود. این درمان التهاب، درد و سفتی خود را از بینمی برد. با این حال، این داروها ممکن است عوارضی مانند خونریزی گوارشی برای فرد ایجاد کند.

اگر NSAID ها مفید نیستند، ممکن است پزشک شما یک داروی بیولوژیکی مانند فاکتور ناباروری تومور (TNF) یا یک مهارکننده اینترلوکین 17 (IL-17) را آغاز کند. مسدود کننده های TNF یک پروتئین سلولی را هدف قرار می دهند که سبب التهاب در بدن می شود IL-17 نقش مهمی در دفاع بدن شما در برابر عفونت دارد و همچنین در التهاب نقش دارد.

مسدود کننده های TNF به کاهش درد، سفتی و مفاصل ملایم یا متورم کمک می کنند. آنها توسط تزریق دارو زیر پوست و یا از طریق خط وریدی تجویز می شوند.

پنج مسدود کننده TNF که توسط اداره غذا و داروی تایید شده برای درمان اسپوندیلیت انکیلوزین مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

1.آدالیمیباب (هومیرا) Certolizumab pegol (Cimzia)

2. اتانرپت (Enbrel)

Secukinumab (Cosentyx) اولین مهارکننده IL-17 است که توسط FDA برای درمان اسپوندیلیت انکیلوزینگ مورد تایید قرار گرفته است.

مسدود کننده های TNF و مهار کننده های IL-17 می توانند سلول های پنهان را مجددا فعال کرده و شما را بیشتر در معرض عفونت قرار دهند.
فیزیوتراپی

فیزیوتراپی بخش مهمی از درمان است و می تواند باعث تسکین درد، افزایش قدرت و انعطاف پذیری را شود. یک درمانگر فیزیکی میتواند تمرینات خاصی را برای نیازهای شما طراحی کند.

تمرینات رانندگی و کشش می تواند به حفظ انعطاف پذیری در مفاصل شما کمک کند و به حفظ نظم کمک کند.. موقعیت های خواب و پیاده روی مناسب و تمرینات شکمی و عقبی می تواند به حفظ وضعیت درست فرد کمک کند.

جراحي بیماری اسپوندیلیت انکیلوزان

اکثر افراد مبتلا به اسپوندیلیت انکیلوزینگ نیازی به جراحی ندارند. با این وجود پزشک ممکن است در مواردی شامل درد شدید یا آسیب مفصلی، سابقه جراحی که مفصل لگن شما آسیب ببیند و نیاز به جایگزینی داشته باشد از جراحی استفاده می کند.

برخی از خدمات آزمایشگاه عماد :

با تشکر مدیریت سایت آزمایشگاه عماد

 

پاسخ

4 + نوزده =