درمان هموفیلی

درمان هموفیلی

برای درمان هموفیلی تزریق پروتئین برای جایگزینی فاکتور از دست رفته به صورت وریدی به بیمار می باشد .این پروتئین به سرعت در جریان خون وارد می شود و باعث لخته شدن خون شده شده و خونریزی را متوقف کند.

درمان-هموفیلی

درمان-هموفیلی

محصولات مورد استفاده در درمان هموفیلی

امروزه دو نوع از محصولات برای درمان هموفیلی وجود دارد:

  1. محصولات پلاسما

محصولات پلاسما کنسانتره هایی عامل هستند که از خون انسان ساخته شده اند. در حالت طبیعی خون حاوی پلاسما است که از پروتئین، آنتی بادی، آلبومین و عوامل انعقادی تشکیل شده است. محصولات مشتق شده از پلاسما با پلاسمای خون اهدا شده به دقت بررسی می شود. در طول پروسه تولید، پروتئین هایی که از پلاسما استخراج می شوند، از طریق روش هایی برای از بین بردن ویروس ها و سایر آلاینده ها ضد عفونی می شوند.

  1. کنسانتره فاکتور بازآفرینی

این محصولات با استفاده از سلول های هامستر با ژن عامل تولید می شوند.  این مواد نوعی پروتئین می باشد که از سلول های حیوانی استخراج می شوند،  که دارای  ویروس های انسانی نیستند. برخی از محصولات عامل کنسانتره با استفاده از آلبومین انسانی تولید می شوند.

سایر روش های درمان هموفیلی

استفاده از مهار کننده های عامل VIII (FVIII) از دیگر روش های درمان هموفیلی می باشد .مصرف داروهای جایگزین پروتئین و مسکن ها معمولا برای درمان این بیماری مناسب می باشد.
درمان جایگزین آمبولیتیک برای جلوگیری از خونریزی و  آرتروپاتی مزمن و ناهنجاری ها استفاده می شود.  برخی از خونریزی ها شدید بوده و نیاز به بستری دارد مانند خونریزی داخلی ، خونریزی پس از زایمان، خونریزی در اثر آسیب به سر، خونریزی ناشی از جراحی، یا دندانپزشکی. همه این درمان ها باعث از بین رفتن کامل بیماری نمی شود بلکه منجر به کاهش علائم هموفیلی می شود.

درمان جدید هموفیلی

درد ناشی از تزریق که هر چند روز یکبار باید بیماران برای درمان متحمل شوند از جمله مشکلات روش های معمول درمان هموفیلی می باشد . در حال حاضر پزشکان تگزاس نوعی داروی خوراکی کشف کرده اند که بیماران با مصرف آن می توانند با این بیماری مقابله کنند. این دارو به صورت کپسول بوده و خوراکی می باشد . هنوز این دارو در مرحله ساخت مواد اولیه می باشد و به بیماران عرضه نشده است.  هموفیلی دارای دو نوع A و B می باشد که این دارو برای درمان نوع B می باشد .

برخی از خدمات آزمایشگاه عماد :

با تشکر مدیریت سایت آزمایشگاه عماد

 

 

پاسخ

12 + نه =